Jeneratör Ses Yalıtımı: Jeneratör Sistemleri Gürültü İzolasyonu - İLG

Jeneratör Sistemleri Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı; Makine sanayinde, inşaat sanayinde, otomobil sanayinde, iş merkezlerinde, sitelerde ya da küçük çaplı işletmelerde jeneratör sistemleri oldukça kullanışlı bir makinedir. Her ne kadar kullanışlı olsa da bu mekanizmalar şık ya da sessiz olacak şekilde tasarlanmamıştır.

Görüntü itibari ile kaba ve çalışma yapısı gereği oldukça fazla gürültü yayan jeneratör sistemlerinin gürültüsünü azaltmanın birçok yolu vardır. İhtiyaca göre talep edilen jeneratörler gerek duyulan güçten fazla değerde alınmamalıdır. Jeneratör boyutları ne kadar küçülürse yansıtacağı gürültü kirliliği de aynı oranda azalacaktır.

Jeneratör ses yalıtımı için mevcut yapılarda; tesisat dairelerinde veya yapı içinde – dışında bulunan soğutma fanı, iklimlendirme sistemleri, hava kanalları, jeneratör, kojenerasyon sistemlerinde uygulama yapıyoruz.

Aynı zamanda Trijenerasyon sistemi, hidrofor, blower, kompresör, yakma kazanı, asansör, çöp bacaları gibi kaynaklardan; ortak bölme elemanları, ara döşemeler, tavan ve bitişik duvarlar veya hava aracılığıyla hassas kullanımlara iletilen gürültü seviyesi yasal olarak belli sınırlarda olmak zorundadır.

Neden Ses Yalıtımı

Gürültü kirliliği ile çevreye zarar verilmemesi için ses yalıtımı ile ortam koşullarına en uygun ses izolasyonunun uygulanması gerekir. Ses izolasyonunda kullanılacak doğru malzemeler gürültü seviyesine aynı oranda etki edecektir. Bu nedenle kullanılan malzemelerin seçimi ve kalitesi önemlidir. Jeneratör odası ses yalıtımı; iç ses yalıtımı, makine odası ses yalıtımı ve dış mekan ses yalıtımı olarak uygulanabilmekte ve jeneratör sesleri maksimum seviyede kesilebilmektedir.

Jeneratör odası için kullanılacak ses izolasyon malzemeleri, birinci sınıf kalitede ve yanmaz nitelikte doğru malzemelerden oluşmalıdır.

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Jeneratör odası ses yalıtımı için işlem öncesi detaylı bir analiz ve inceleme/tespit yapılması gerekmektedir. Yapılan incelemeler neticesinde jeneratör odası izolasyonu için kullanılması gereken malzemelerin seçimi yapılır. İhtiyaç duyacağımız malzemeler; akustik sünger, akustik kumaş, halı, tavan, var panelleri, baffle ve zemin ses yalıtımı malzemeleridir.

İLG Akustik olarak jeneratör ses izolasyonu deneyimi ile uzun yıllardır müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Yapılan tüm işlerde müşteri memnuniyetini benimsiyoruz.

Yapılarda bulunan tüm makine ve ekipmanların çalışma sistemini ve bakım onarım faaliyetleri de göz önünde bulundurarak kojenerasyon ve Trijenerasyon sistemleri gürültü izolasyonu, chiller ses izolasyonu kabini, jeneratör ses izolasyon kabini, jeneratör odası ses izolasyonu, jeneratör odası ses izolasyonu, blower gürültü kabini, hidrofor gürültü kabini, vb. tüm cihazların gürültü kabini üretimi ve satışını yapmaktayız.

Jeneratör Ses İzolasyonu hizmetlerimizden yararlanmak ya da bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?