Jeneratör Ses Yalıtımı: Jeneratör Odası Ses Yalıtımı - İLG Akustik

Jeneratör Sistemleri Ses Yalıtımı

Jeneratör Ses Yalıtımı; Makine sanayinde, inşaat sanayinde, otomobil sanayinde, iş merkezlerinde, sitelerde ya da küçük çaplı işletmelerde jeneratör sistemleri oldukça kullanışlı bir makinedir. Her ne kadar kullanışlı olsa da bu mekanizmalar şık ya da sessiz olacak şekilde tasarlanmamıştır.

Görüntü itibari ile kaba ve çalışma yapısı gereği oldukça fazla gürültü yayan jeneratör sistemlerinin gürültüsünü azaltmanın birçok yolu vardır. İhtiyaca göre talep edilen jeneratörler gerek duyulan güçten fazla değerde alınmamalıdır. Jeneratör boyutları ne kadar küçülürse yansıtacağı gürültü kirliliği de aynı oranda azalacaktır.

Jeneratör ses yalıtımı için yapılarda; tesisat dairelerinde veya yapı içinde – dışında bulunan soğutma fanı, iklimlendirme sistemleri, hava kanalları, jeneratör, kojenerasyon sistemlerinde uygulama yapıyoruz.

Aynı zamanda Trijenerasyon sistemi, hidrofor, blower, kompresör, yakma kazanı, asansör, çöp bacaları gibi kaynaklardan; ortak bölme elemanları, ara döşemeler, tavan ve bitişik duvarlar veya hava aracılığıyla hassas kullanımlara iletilen gürültü seviyesi yasal olarak belli sınırlarda olmak zorundadır.

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Gürültü kirliliği ile çevreye zarar verilmemesi için ses yalıtımı önemli bir konudur. Ses yalıtımı için kullanılacak malzemeler gürültü seviyesinin azaltılmasında büyük önem taşır. Kullanılan malzemelerin seçimi ve kalitesi önemlidir. Jeneratör odası ses yalıtımı; iç ses yalıtımı, makine odası ses yalıtımı ve dış mekan ses yalıtımı olarak uygulanabilmekte ve jeneratör sesleri maksimum seviyede kesilebilmektedir.

İlg akustik olarak jeneratör ses yalıtımında birinci sınıf kalitede ve yanmaz nitelikte malzemeler kullanıyoruz.

Jeneratör Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Jeneratör gürültü izolasyonu için işlem öncesi detaylı bir analiz ve inceleme yapılması gerekir. Yapılan incelemeler neticesinde jeneratör odası izolasyonu için kullanılması gereken malzemelerin seçimi yapılır. İhtiyaç duyacağımız malzemeler; akustik sünger, akustik kumaş, halı, tavan, var panelleri, baffle ve zemin ses yalıtımı malzemeleridir.

İLG Akustik olarak jeneratör ses izolasyonu deneyimi ile uzun yıllardır müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Yapılan tüm işlerde müşteri memnuniyetini benimsiyoruz.

Jeneratör ses izolasyonu

Tüm makine ve ekipmanların çalışma sistemini ve bakım onarım faaliyetleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Kojenerasyon ve Trijenerasyon sistemleri gürültü izolasyonu; chiller ses izolasyonu kabini, jeneratör ses izolasyon kabini; jeneratör odası ses izolasyonu, jeneratör odası ses izolasyonu; blower gürültü kabini, hidrofor gürültü kabini, vb. tüm cihazların gürültü kabini üretimi ve satışını yapmaktayız.

 

İçerik Hk: Jeneratör sesi nasıl azaltılır, jeneratör ses yalıtımı, jeneratör sistemleri ses yalıtımı, jeneratör odası ses yalıtımı, jeneratör ses izolasyonu,

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?