İklimlendirme Sistemleri: Soğutma Grupları Gürültü İzolasyonu

Soğutma Grupları Gürültü İzolasyonu

Soğutma grupları gürültü izolasyonu için ses azaltma istendiğinde İLG Akustik ekibi gürültüye karşı akustik yalıtım / ses yalıtımı ile iklimlendirme sistemleri ses yalıtımı için çeşitli seçenekler sunar.

İklimlendirme sistemleri ve soğutma grupları üreticilere göre farklılık gösterir. Cihazlar farklı tasarım ve verimlilik değerlerine sahiptirler. Genel olarak konut, AVM, otel, iş merkezi gibi konfor uygulamalarında kullanılır. Chiller ses yalıtımı, rooftop, vrf ses yalıtımı ve klima üniteleri soğutma ısıtma sistemleri için izolasyon hizmeti sunmaktayız.

İLG Akustik, tasarım ve uygulama kalitesinin en üst düzeyde gereksinimleri karşıladığı ekipmanlar aracılığıyla soğutma sistemleri ses yalıtımı konusundaki tüm ihtiyaçlara makul maliyetler ile çözüm sağlar. Standart veya özel olarak yapılmış cihazlarda, önleyici ya da iyileştirici yalıtım sistemleri uygulanmaktadır. Bu alanda gürültü izolasyonu sunmak için tüm gerekli ölçümler ve testler yapılarak plan çıkartılır.

İklimlendirme sistemleri izolasyonu için gürültü azaltma yöntemleri hava giriş ve hava çıkışı nedeniyle gürültüyü belirli bir orana kadar sınırlandırmaya izin verir. Ses yalıtımı ile elde edilen gürültü seviyesi ortamdaki kişileri rahatsız edici boyutlardan daha düşük seviyelere düşürülür. İzolasyon ile ortamdaki gürültü seviyeleri, gürültü kirliliğini önlemek için genel olarak yönetmelikler tarafından belirlenen sınırların oldukça altındadır.

İklimlendirme cihazlarına yapmış olduğumuz gürültü izolasyonu uygulamaları, cihazlara temas etmeden, performansına ve bakım onarım faaliyetlerine hiçbir olumsuz etki yaratamadan gerçekleştirilir. Bu uygulama yöntemleri ile cihazların garanti kapsamı dışına çıkması söz konusu değildir.

Chiller Ses Yalıtımı

Chiller ses yalıtımı hizmetinde yüksek performanslı ses izolasyonu ve yalıtım malzemeleri kullanıyoruz. Chiller izolasyonunda, bariyerli akustik sünger, yanmaz akustik sünger, süngerpan ve bariyerli süngerpan, Epdm ses bariyerli sünger gibi çeşitli ses yalıtım ürünlerini projelerin kapsamına göre kullanmaktayız. Soğutma grubunda kullandığımız diğer bir uygulama da akustik menfez sistemleridir. Açık alanlarda kullanılan chiller ve diğer soğutma guruplarına özel olarak akustik kabin üretimi gerçekleştirebiliyoruz.

Chiller soğutma gurubu için ses yalıtımını özel üretim kabin ile sağlayabiliriz. Ürün boyutlarına göre planlanan ses yalıtım kabini gürültüyü minimize edecek özelliklerde üretilir. Kabin içinde ses kesici izolasyon malzemeleri, süngerler ve güçlü sünger yapıştırıcı ürünleri kullanılır. Akustik süngerler yanmaz maddeden üretilen özel ürünlerdir. Herhangi bir alevle temas olması halinde alevi iletmeyen özel bir yapıya sahiptir.

Tüm Soğutma grupları gürültü izolasyonu, iklimlendirme sistemleri ses yalıtımı için gürültü kirliliğini ve yönetmeliklere uygun ses dengesini sağlayabilmek için ekibimiz ile detaylı bir görüşme yapabilirsiniz.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?