Ses Yalıtım Paneli: Yalıtım Panelleri ve İzolasyon - İLG Akustik

Ses Yalıtım Panelleri

Ses Yalıtım Paneli; Profillendirilmiş metal veya alüminyum malzemeden imal edilen ses paneli içerisinde 2 farklı yoğunlukta özel üretim ses izolasyon malzemesi ve tozuşma ,su ve  nem önleyici cam tülü bulunmaktadır. Panelin ses dalgalarını rahatça emebilmesi için  bir yüzeyi delikli metalden oluşmaktadır.

Ses yalıtımı için istenen değişkenler ve hesaplama yöntemleri tasarım aşamasında tayin edilmektedir. Bir yüzeye çarpan ses dalgasının bir kısmı yansır, bir kısmı emilir geriye kalan kısmı da iletilir. Yansıma, emilme ve iletilme oranları yüzeyin şekline, malzemenin ses yutuculuğuna ve sesin frekansına bağlıdır. Seslerin yalıtımı için açık gözenekli (cam yünü, taşyünü gibi) malzemeler kullanılır. Ses yutucu malzemeler, gözenekli veya lifli malzemeler olup yapılarındaki boşluklara giren havanın sürtünme kayıplarına yol açarak akustik enerjinin bir kısmının ısı enerjisine dönüşmesi yoluyla etkili olurlar. Taşyünü dolgulu sandviç panellerin ses yalıtımına katkı sağlama özellikleri diğer panellere kıyasla çok daha başarılıdır.

İLG Ses Yalıtım Panelleri öncelikle yol kenarı gürültü bariyerleri , jeneratör sistemleri ,soğutma grupları ve kuleleri , mekanik odalar ve sanayi imalat çalışma alanları gibi potansiyel gürültülü ortamlarda ses emici olarak kullanılır.

Teknik Bilgiler

  • Panel Genişlik: 150 mm – 750 mm
  • Panel Yükseklik: 100 mm- 3000 mm
  • Panel Kalınlık:   30 mm –  250 mm

 

  • İzolasyon malzemesi :75-80 yoğunluk taşyünü , 1mm siyah camtülü ,1 mm delikli sac(%40)
  • Renk : Ral Renk seçimi
  • Yangın Değerlendirme: A1- DIN 4102
  • Montaj seçenekleri:Modüler

100 mm İLG Ses Yalıtım Paneli

SES KESME İNDEKSİ        :   Rw (C;Ctr) = 32,6 (-3,-7) dB

SES YUTUM KATSAYISI  :    α = 1

Ses Yalıtım Paneli ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da bilgi almak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?